TRT 1

TRT1 CANLI YAYIN DONMADAN HD İZLE

31 Ocak 1968 yılı itibari ile deneme yayınlarına başlayan kanal halen daha ilk ve en eski kanal olarak unvanını korumaktadır. Ülke genelinde yayın yapan ilk ulusal kanal olmaktadır. 1968 Şubat ayında ilk televizyon programı olarak Şinasi’nin yazmış olduğu “Şair Evlenmesi” oyunu ile ilk canlı yayın gerçekleşmiş olmaktadır. Kanal ilk kurulduğu anda siyah beyaz olarak yayın yapmaktaydı. 1976 yılına gelindiğinde ise ilk renkli yayın denemesi yapılarak bu alanda daha ileri bir gelişme olacağı da gösterilmiş olmaktadır.

En nihayetinde 1984 yılında tamamen renkli formata geçilerek bu şekilde yayın yapılmaya başlanmış bulunmaktadır. Devlet tarafından kurulan bir kanal olduğu için herhangi bir şirket ya da kişi yönetiminde bulunmamaktadır. Üstelik kanalın ismi ilk kurulduğu andan günümüze kadar hiç değişmeden TRT 1 olarak gelmiş bulunmaktadır.

TRT 1 Hakkında

Kanalın genel merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’daki neredeyse her ülkede kanalın yayını bulunmaktadır. TRT bünyesinde bulunan tek kanal TRT 1 olmamaktadır. Haber, spor, çocuk, müzik, belgesel gibi birçok alanda yayın yapan kanalı da bulunmaktadır. Kanalı TURKSAT 4A üzerinden izlemek için 11958 V 27500 5/6 frekanslarının girilmesi yeterli olmaktadır. Buna ek olarak, D SMART 26. kanal, Digitürk 23. kanal, Filbox 20. kanal ve Tivibu 22. kanal üzerinden de izleme imkanı bulunmaktadır.

Çok diziye ağırlık vermeyen kanalın belli başlı yayınladığı bir kaç dizi bulunmaktadır. Bunun haricinde genellikle haber, siyaset, gündem ve spor alanlarında kanalın yayınları bulunmaktadır. Şampiyonlar ligi maçlarının yayınlanmasının yanı sıra tv de ilk kez yayınlanacak filmlerin çoğunluğu ilk olarak TRT 1 ekranlarından izleyici ile buluşmaktadır. Geçmiş yıllarda yayınlamış olduğu dizi ve programlar tekrar bölümleri ile başka kanallarda bile halen daha izlenme imkanı bulmaktadır.

Çocuk programlarına da ağırlık veren kanal, gündüz kuşağında da kadınlara ve sağlığa yönelik yayınlar yapmaktadır. Logo olarak geçen zaman zarfında değişikliğe gidilmiş olsa da, logodaki değişmeyen şey ise TRT 1 yazısının her zaman yerini koruması olmaktadır. Ayrıca resmi internet sayfası üzerinden de canlı izleme imkanı bulunmaktadır.

TRT 1 Dizi ve Programları

Tutunamayanlar

Tutunamayanlar Canlı izle

Tutunamayanlar, TRT 1’in yeni absürt komedi dizisi olarak izleyicilerle buluşuyor. Leyla ile Mecnun’un yerini dolduran dizi büyük beğeni kazanmış durumda. Doğu Demirkol tarafından canlandırılan dizinin baş karakteri Tarık hayatı boyunca düzgün bir işte çalışmaktan kaçınmış ve kaçınmayı da sürdürmektedir. Ancak Tarık’ın hayatı, zengin bir ailede doğmasına rağmen babasının kötü giden işleri sebebiyle her şeyini kaybetmiş olan İrem’e gönlünü kaptırmasıyla tamamen değişir. İrem’in en büyük hayali başarılı olup eski refah düzeyine ulaşabilmektedir. Tarık ise bu sebepten İrem’i etkileyebilmenin tek yolunun başarılı bir iş kurmak olduğunu fark eder. Bu sıralarda tanıştığı İlham Perisi İlhan ile birlikte Tarık, çeşitli eğlenceli iş girişimlerine atılır.

Sevilen dizi Tutunamayanlar her Salı günü 20.00’da izleyicilerle buluşuyor.

Payitaht Abdülhamid

Payitaht Abdülhamit

TRT 1’in sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid, tarihin esintilerini günümüze yansıtan her bölümüyle izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başarıyor. “Ulu Hakan” ünvanı verilen Sultan Abdülhamid Han’ın yaşamının son 13 yılını konu alan dizi, Kocaeli’ndeki Sekapark’da kurulan özel platoda çekiliyor. Usta oyuncu kadrosu ve yüksek prodüksiyonu ile dizi her bölümüyle izleyicilerin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Payitaht Abdülhamid, her cuma günü saat 20.00’da izleyicilerle buluşuyor.

Vuslat

Vuslat Canlı izle

Vuslat da etkileyici konusu ve başarılı oyunculuk performanslarıyla da TRT 1’in en severek takip edilen dizilerinden biri. Dizinin baş karakteri Aziz, ailesinin büyüttüğü holdingin başına geçmiş ve “Tanrıcılık” oyunu oynamaktadır. Feride’ye aşık olması ise onu kendi içinde yaşadığı çatışmalarla baş başa bırakır. Onun konumundaki bir kişi için bu aşk çok fazla fedakarlık yapmak anlamına gelir. Feride bir gün Aziz’in işlediği cinayetlere şahit olunca işler iyice karışır. İki aşığın ve aralarındaki imkansız aşkın öyküsü her pazartesi günü saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında!

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Pelin Çift İle Gündem ÖtesiPelin Çift’in sunumuyla gerçekleştirilen Pelin Çift İle Gündem Ötesi, adından da anlaşılabileceği üzere gündemin ötesinde olan, haber programlarında sık sık karşılaşmadığımız türden konuları masaya yatırıyor. İnsanoğlunun en temel sorularından biri olan yaratılışa dair sırlar; dinler, semboller, kadim bilgiler, tarihi gerçekler ve bilimin ışığı altında derinlemesine inceleniyor. Sıra dışı konuları ve uzman konuklarıyla Pelin Çift ile Gündem Ötesi her Cuma günü saat 00.15’te TRT 1 ekranlarında!

TRT 1 Hangi Platformlardan İzleyebilirim?

Türksat 4A Uydusu

Digitürk 323. Kanal (HD)

D-Smart 26. Kanal (HD)

Teledünya 9. Kanal (HD)

Tivibu 9. Kanal (HD)

TRT 1 Frekans Bilgisi
Frekans : 11958

Sembol Oranı: 27500

FEC : 5/6

trt 1 izle canlı,trt 1 ücretsiz izle,donmadan trt 1 izle, trt 1 izle mobil, trt 1 hd izle,trt 1 canlı izle,trt 1 izle

Leave A Comment