Fox TV

FULL HD DONMADAN FOX TV CANLI YAYIN İZLE

 

FOX TV, dünyanın en büyük medya gruplarından biri olan News Corporation bünyesinde Türkiye’den yayın yapan televizyon kanalıdır.

FOX Tv Canlı Telif Hakkı Nedeniyle Kaldırıldı
FOX Tv Canlı kanalı üzülerek bildiriyoruz ki hak sahipleri tarafından yapılan telif hakkı bildirimi sonrası sitemizden kaldırılmıştır. FOX Tv Canlı kanalını izlemek istiyorsanız kanalın kendi internet
adresinden yayını izleyebilirsiniz.

Şimdilerde FOX TV olarak bilinse de yayın hayatına 22 Nisan 1993 yılında başlayan kanalın ilk ismi TGRT’ydi. Dönemin çok izlenen kanallarından biri olan TGRT 15 Kasım 2006 yılında İhlas Holding tarafından satışı için borsaya bildirildi. Amerikanın en büyük medya gruplarından biri olan News Corporation’ın sahibi Rupert Keith Murdoch kanalın %56,5 hissesini satın aldı. Bir süre sonra diğer hisse sahipleriyle de anlaşan Murdoch kanalın tamamını satın aldı. Devir işlemlerinin ardından İki yıl TGRT ismini kullanmaya devam eden kanal 24 Şubat 2007 tarihinde Fox TV ismini aldı. 2007 yılından itibaren günümüze yayın faaliyetlerini başarıyla sürdüren kanal şimdilerde en çok izlenen ulusal kanallar arasında adını yazdırmış bulunuyor.

FOX TV ile eş zamanlı yayın yapan FOX HD kanalı ise 1 Temmuz 2012’de kuruldu. Diğer kanaldan farkı yayınların tümü izleyenlere yüksek çözünürlükte aktarılmasıdır. Türksat 4A uydusu üzerinde yayın yapan kanalı, D-Smart, KabloTV, Digiturk ve Turkcell TV+ platformlarında da yer almaktadır.

Savaşçı, Zümrüdüanka, Mucize Doktor, Öğretmen, Baraj, Yasak Elma, Bir Annenin Günahı dizileriyle büyük bir başarıya imza atan FOX TV yayın akışı listesinde haber, dizi, yarışma, sinema, yaşam, aktüel, sağlık, dini programlar yer alıyor. Özellikle Fatih Portakal’ın sunumuyla hafta içi her akşam 19:00’da ekrana gelen Fatih Portakal ile Fox Ana Haber reyting listelerinde yüksek bütçeli rakipleri geride bırakmayı başarıyor.

Kanal Adı: Fox Tv
Yayın Merkezi: İstanbul
Kanal Türü: Genel
Ünvanı: Huzur Radyo TV A.Ş.

İletişim Bilgileri
Telefon: 0(212) 414 90 00
Fax: 0(212) 414 97 00
E-mail: [email protected]
Web: http://www.fox.com.tr
Adres: Kazlıçeşme Mah. Kennedy Cad. No: 44 34020 Zeytinburnu / İstanbul

Fox Tv Uydu Frekans Bilgileri
Frekans: 12336
Sembol: 5520
FEC: 3/4
Polar: h

Yayın Takılıyor FOX Tv nasıl izlerim
Kullandığınız platforma göre yayınları sağlıyoruz, örnek vermek gerekirse, FOX tv canlı yayınını mobil data kullanılan platformda kota dostu yayınlar, wi-fi erişimlerde yüksek çözünürlüklü yayınlar şeklinde kullanıcılara erişim sağlamaktayız. Bu konuda yaşanılan sıkıntılarda bize ulaşabilirsiniz.

FOX Tv canlı yayını başlamadı
İzleme ekranı üzerinde ingilizce bir uyarı nalıyorsanız, FOX tv canlı yayın kaynağı konusunda bazı sıkıntılar yaşadığımızı göstermektedir. Bu gibi durumlarda bizi haberdar ederseniz seviniriz.

Yayın kalitesini nasıl arttırabilirim
FOX tv canlı yayınlarında istediğiniz kaliteyi ayarlayabileceğiniz şekilde bir güncellemeyi yakın zamanda çıkartacağız. Mevcut yayınlarımız internet erişiminize göre otomatik olarak ayarlanmaktadır.

FOX Tv canlı, dizileri ve haber programlarıyla ön planda olan FOX TV kanalını dilediğiniz ortamda platformumuz üzerinden canlı olarak izeleyebilirsiniz. Alternatifli yayınların yer aldığı FOX Tv sayfamızda, kanala ait dizi ve haberleri güncel yayın akışı saat saat yer almaktadır.

The Walt Disney Company bünyesinde Türkiye’de yayın yapan ulusal televizyon kanallarından biridir. Türkiye geneli yayın yapan ulusal kanal, genelde dizi ve haber programlarıyla ön plana çıkmıştır.

FOX Tv Türkiye Tarihçesi

İlk olarak TGRT, İhlas Holding’e bağlı olan Huzur Radyo TV AŞ’ye aitti. Satış işlemi 15 Kasım 2006 tarihinde gerçekleştirilerek borsaya İhlas Holding tarafından bildirildi. Bu satış ile birlikte şirketin %56,5’i devredilmiş oldu. TGRT’yi satın alan Amerikalı medya grubu News Corporation’ın sahibi Rupert Keith Murdoch’dır.

News Corporation daha sonra bu şirketin diğer hissedarlarıyla da anlaşarak şirketin tümünü satın aldı. Smackdown ile Raw bu kanalda yayımlanmış, daha sonra Spor Smart kanalına geçmiştir. İki şovun da spikerleri Bülent Ülgen ve Ali Aydın yapmıştır. Bu satış işlemi, İhlas Yayın Holding AŞ’nin bağlı ortaklığı olan TGRT Haber TV AŞ ve bu şirketin bünyesinde bulunan TGRT Haber ve TGRT FM radyosunu kapsamamaktadır.

News Corporation, bu işlemi Ahmet Ertegün ile birlikte gerçekleştirdi. Ahmet Ertegün’ün Atlantic Records şirketiyle anılan şirket Şubat 2007’den beri içerisinde FOX adıyla kiralanan eskiden Et ve Balık Kurumu’na ait olan binadan yayın yapmaktadır. 18 Kasım 2008’de ise FOX, yıllardan beri TRT‘nin yayınını gerçekleştirdiği, 2016 Yaz Olimpiyatları ve 2020 Yaz Olimpiyatları’nın yayın haklarını, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden(IOC)satın aldı ve iptal etti.

19 Mayıs 2009’da FOX, yeni grafikler ve jeneriklere geçmiştir. Ayrıca 2010’da İtalya Ligi Serie-A yayın haklarını almışır. Fakat ayda sadece 1 veya 2 maç yayınlanmaktadır. FOX’da yayınlanan Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşmasında, 70 markanın 201 reklamı, 35 dakika boyunca ekranda yer bulmuştur. Medya Takip Merkezi’nin (MTM) reklam ölçüm raporuna göre, yayınlanan 35 dakikalık reklamın, 14 dakikası bant ve çerçeve reklamlardan, geriye kalanı ise kuşak reklamlardan oluşmuştur. Maçın çok önemli anlarını, o anda yayınlanan reklamlar nedeniyle izlemekte zorlanan taraftarların rahatsızlığına köşe yazarları da tercüman oldu.

FOX’un uyguladığı reklam stratejisi, ulusal gazetelerde yazan yedi köşe yazarı tarafından sert eleştirilere hedef olmuştur. Fox Ana Haber’i Hafta İçi Nazlı Tolga sunmuştur. 2 Eylül 2013’ten beri FOX Ana Haber’i hafta içi Fatih Portakal, hafta sonu ise Gülbin Tosun sunmaktadır.

11 Ağustos 2010’da logosunu saydam beyazdan üç boyutlu beyaz logoya çevirmiş; fakat daha sonra 1 Temmuz 2012’de yeniden yarı saydam logoya dönüş yapmıştır. Bununla birlikte jeneriklerini de yenileyerek, 16:9 görüntü formatına geçmiştir. 2017 yılında diğer 21st Century Fox kanalları ile birlikte The Walt Disney Company tarafından 52,4 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır.

FOX Tv frekansları?
TÜRKSAT 4A uydusunda Frekans:12329 , Symbol Rate:6666 , FEC:2/3 ve Polarizasyon: H-Yatay frekanslarında yayın yapıyor.

FOX Tv Dizileri?

Baraj
FOX Tv yeni dizilerinden olan baraj 1977 yapımı Baraj filminin dizi uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. ilk bölümlerinde büyük beğeni sağladı. Baş rollerinde Feyyaz Duman, Biran Damla Yılmaz ve Burak Yörük yer alıyor.

Yasak Elma
Pazartesi günleri Fox Tv canlı ekranlarında yayınlanan Yasak Elma Dizisi kanalın sevilen dizileri arasında yer alıyor. Baş rollerinde Şevval Sam, Talat Bulut, Nesrin Cavadzade’nin yer aldığı dizinin yapımcılığını ise MED yapım üstlenmekte.

Kadın
Her hafta Salı günü saat 20:00’da Fox Tv ekranlarında yayınlanan “kadın” dizisi, ilk bölümü 24 Ekim 2017 tarihinde yayınlanan, MED ve MF ortak yapımı, senaryosunu Hande Altaylı’nın yazdığı dram türündeki Türk dizisidir. FOX Tv kanalında yayınlanan dizi için daha önce anne rolünde Özge Özpirinçci yer alıyor. Japonya yapımı “Woman” dizisinden uyarlanmıştır.

Ferhat ile Şirin
Cuma günler saat 20:00’da Fox Tv ekranlarına gelen Ferhat ile Şirin dizisinde başrolleri, Cansu Dere ve Tolga Sarıtaş paylaşmaktadır. Ferhat ile Şirin, O3 Medya ve Artistanbul imzalı, ilk bölümü 22 Kasım 2019 tarihinde yayınlanan, yönetmeliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı, senaryosunu Savaş Korkmaz’ın kaleme aldığı dram dizisidir. Masalsı bir aşk hikayesinin önündeki engelleri aşmaya çalışan Ferhat ile Şirin’in modern bir bakış açısıyla hikayesi tv ekranlarında gösterilmektedir.

Mucize Doktor
Perşembe günleri saat 20:00’da Fox Tv ekranlarında izlenebilen Mucize Doktor dizisinde başrolleri Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal ve Hazal Türesan paylaşmaktadır. Mucize Doktor, MF Yapım imzalı, ilk bölümü 12 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan, senaryosu Pınar Bulut ve Onur Koralp tarafından yazılan medikal drama tarzında Türk televizyon dizisi. 2013 yapımı Güney Kore dizisi olan Good Doctor’dan esinlenerek uyarlanmıştır.

Diğer FOX Tv dizileri ise, Zümrüdüanka, Savaşçı ve Yasak Elma ekranlara gelmektedir.

FOX Tv Programları?

Çoğunlukta yarışma programlarının ağırlıkta olduğu FOX Tv canlı kanalında yayınlanan programlar. Yaparsın Aşkım, Benimle Söyle, Çağla ile Yeni Gün, Temizlik Benim İşim, Zuhal Topal’la Sofrada, Fatih Savaş ile Sohbet Gecesi gibi programlar yer alır.

FOX Tv Haber Programları?

Güne İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programıyla başlayan FOX Tv, akşam saatlerinde ise reyting rekortmeni Fatih Portakal ile FOX ana haber programı öne çıkmaktadır. Ayrıca seçim günleri yapılan seçim programlarıda yüksek izleyici kitlesini çekmektedir.

Leave A Comment