DMAX

Dmax, 17 Mart 2018 tarihinde ‘Benim kanalım. Benim Alanım’ sloganıyla Discovery Communications şirketi bünyesinde Türkiye’de yayın yapmaya başlayan televizyon kanalıdır.

Amerikan küresel medya ve eğlence şirketi Discovery Communications, 2018 yılının Ocak ayında Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yayın faaliyetlerini sürdüren NTV Spor’u satın almış ve on yıl sonra aynı tarihte 22:30’da kapanmış ve aynı frekans üzerinden Dmax yayınlanmaya başlamıştır.

DMAX, NTV Spor’un yayın akışının tam tersi, belgesel, yaşam tarzı, eğlence içerikli program yayınlarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir

Ayrıca Discovery Communications yayın faaliyetlerini 220’den fazla ülkede sürdürmeye devam ederken, dünya genelinde tam üç milyar aboneye sahip bir medya şirketidir.

Kanal Adı: Dmax
Yayın Merkezi: İstanbul
Kanal Türü: Belgesel
Ünvanı: Discovery, Inc.

NTV Spor, Türkiye’de spor anlamında yayın yapan kanallar arasında en önemlisi olarak bulunmaktaydı. Hatta Türkiye’de kurulan ve sportif olarak yayın yapan ilk kanal konumunda bulunmaktadır. Uzun yıllar ekranlarda boy gösterdikten sonra 17 Mart 2018 tarihi itibari ile NTV Spor kapanmış bulunmaktadır. NTV Spor Doğuş Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösterirken satılması neticesinde kanalın yayın hakkı da ortadan kalkmış bulunmaktadır.

Discovery Communications Şirketi tarafından satın alınan kanalın ismi değişikliğe uğrayarak D Max ismi ile şu an yayın yapmaktadır. Kanal, NTV Spor kadar olmasa da spor alanında programlara kısmen de olsa devam etmektedir. Kanal slogan olarak “Benim kanalım. Benim Alanım” isimli yazıyı vizyon edinmektedir. Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti karasal yayınlarından da kanalı izleme imkanı bulunmaktadır. Kanalın genel merkezi ve yayın stüdyosu İstanbul’un Beşiktaş semtinde yer almaktadır. Kanal logo siyah dolgulu olarak oluşan D MAX yazısını kullanmaktadır. Kanal, Türkiye’de Discovery Communications Şirketine ait şifresiz olarak 2. kanal olmaktadır.

DMAX Yayın Akışı

Kanalın genel anlamda yayıncılık anlayışı erkeklerin tarzı olan programların kanalda yayınlanması sağlamak olmaktadır. Bu anlamda eğlence, spor, spor, araba, belgesel, macera gibi çeşitli başlıklarda kanalda programlar yayınlanmaktadır. Gerilim alanında dünya genelinde önemli bir izleyici kitlesi olan Fear The Walking Dead dizisinin de haftalık bölümleri yakın zamanda D Max ekranlarından izleyiciye sunulmayı beklemektedir. Kanalda şu an yayınlanan programlar Cesur Kahramanlar, Zor İşler, Tamirat Tadilat, bazı hayvan ve diğer oluşumlu belgeseller yer almaktadır.

Normal kanal ile eş zamanlı olarak yayın yapan bir de yüksek çözünürlüğe sahip HD kanalı bulunmaktadır. Ayrıca bu özelliği ile kanalın şu anki sahiplerinin Türkiye’deki kanalları arasında yayın yapan ilk HD kanalı olma özelliği bulunmaktadır.

Kanalı izlemek için TURKSAT 4A üzerinden 12015 H 27500 5/6 (SD/HD) frekanslarının girilmesi gerekmektedir. Ayrıca D SMART 46. kanal, Digitürk 49. kanal, Tivibu 62. kanal üzerinden de yayınları izleme imkanı bulunmaktadır. Bununla birlikte DMAX Türkiye adında sahip olduğu internet sitesi üzerinden de kanalı takip etme imkanı mevcut olmaktadır.

DMAX Dizi Ve Programları

Vikings

dmax peaky blindersVikings, bir efsaneye göre nordik savaş tanrısı olan Odin’in soyunun devamı olan Viking kralı Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ekranlara taşıyor. Michael Hirst imzası taşıyan dizi Viking kültürünü ve 13. Yüzyıl atmosferini çok iyi şekilde ekranlara yansıtıyor. Aksiyon ve savaşın hiçbir zaman eksik olmadığı dizi Vikings her Perşembe saat 11.00’da DMAX’te!

Ed Stafford ile Kurtuluş Öyküleri

dmax ed stafford’la kurtuluş öyküleriHayatta kalma sanatı ustası Ed Stafford’ın doğanın en zorlu şartları altında bile hayatta kalabilmek için hiçbir şeye ihtiyacı yok. Heyecan dolu programda Ed Stafford sadece üzerindeki bir şort ve olanları kaydetmek için kullandığı kamerayla birlikte dünyanın en zorlu bölgelerine gidip tam 10 gün tek başına hayatta kalmaya çalışıyor. İnsanın doğaya karşı üstünlüğünü kanıtlayan program Ed Stafford ile Kurtuluş Öyküleri DMAX’te!

Tamirat Tadilat

dmax tamirat tadilatMekanik ustası Ant Anstead ve tecrübeli otomobil satıcısı Mike Brewer güçlerini Tamirat Tadilat’ta birleştiriyor. İkilinin amacı ülkenin dört bir tarafındaki hurdalıklardan aldıkları otomobilleri tamir edip hayata döndürmek ve sonra da üstlerine kar ekleyip satmak. En pis hurdalıklardan çıkan arabaların mükemmel birer canavara dönüştürüldüğü Tamirat Tadilat DMAX’te!

Peaky Blinders

dmax peaky blindersPeaky Blinders, 1900’lü yılların başlarında Birmingham’deki bir grup gangsterin öyküsünü anlatıyor. Başlıklarının uçlarına jilet saklamalarıyla ünlü ve isimlerini de buradan alan Peaky Blinders çetesinin patronu, Cillian Murphy’nin hayat verdiği Thomas Shelby karakterinin icraatlerinin ekranlara taşındığı Peaky Blinders DMAX’te!

DMAX Hangi Platformlardan İzleyebilirim?

Türksat 4A Uydusu

D-Smart 46.Kanal (HD)

Digitürk 49.Kanal (HD)

KabloTV 35.Kanal (HD)

Tivibu 62. Kanal (HD)

Turkcell TV+ 39.Kanal (HD)

Vodafone TV 31.Kanal (HD)

DMAX Frekans Bilgisi

Frekans: 12015

Sembol Oranı: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

FEC: 5/6

d max canlı izle,d max ücretsiz izle,d max yayın akışı,d max online izle,d max hd izle,donmadan izle max,canlı izle max d

Leave A Comment